Krzysztof Szaszkowski

Krzysztof Szaszkowski

OPERATOR OBRAZU / KAMERY / STEADYCAM / OŚWIETLENIA / FOTOGRAF

BROWAR WITNICA

Tradycje piwowarskie "Browaru Witnica" sięgają 165 lat. Powstały w 1848 roku "Browar Witnica" należy obecnie  do grupy małych browarów produkujących poniżej 70 000 hl piwa w ciągu roku, dlatego słusznie jest postrzegany jako browar, a nie (jak w przypadku wielu większych browarów) jako fabryka piwa. Biorąc pod uwagę chlubne tradycje piwowarskie na ziemi lubuskiej, aż trudno uwierzyć, że Browar Witnica jest jedynym producentem tego trunku w województwie lubuskim (jeszcze do niedawna piwo warzono w Zielonej Górze, Żarach i Nowej Soli). Naturalnymi konsumentami piwa z Witnicy są mieszkańcy woj. lubuskiego, jednak spółka dostarcza swoje produkty także poza granice województwa, a nawet kraju, m. in. do: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Jeleniej Góry i Szczecina, a od ponad 10 lat nasze wyroby eksportowane są do USA, Niemiec, Austrii i Szwecji.

Aż 165 lat "Browar Witnica" czekał na realizację filmu promując
ego swoją markę na terenie województwa lubuskiego :-). Otrzymując takie zadanie wiedzieliśmy od razu, że będzie to produkcja, w której piwo i jego konsumpcja będą naczelnym tematem filmu. Ekipa filmowa naciskała producenta na kręcenie wielu wariantów w oparciu o sporo powtórek tak, aby móc być przy piwie jak najdłużej :-).

Pierwszą lokalizacją była Zielona Góra, gdzie kręciliśmy ujęcia z miasta oraz scenki z aktorami w pubie. Później pojechaliśmy do Gorzowa Wielkopolskiego gdzie powtórzyliśmy schemat zdjęć, kręcąc najpierw ujęcia z centrum miasta, a potem w jednej z Grzowskich knajp.
  • Autor: Krzysztof Szaszkowski

Ostatnie realizacje więcej »

Mariusz Ancuta
kierownik działu filmowego Szczegółowe informacje, wycena produkcji i kampanii - tel. 95 783 57 13, kom. 501 574 530, e-mail: info@filmica.pl