Produkcja filmowa do TV

Produkujemy materiały filmowe z przeznaczeniem do emisji w stacjach telewizyjnych.
Kompleksowo przygotowujemy do emisji już istniejące materiały w oparciu o przyjęte standardy i specyfikacje.

Jeśli masz własny materiał filmowy i chcesz pokazać go w telewizji - my zajmiemy się jego pełnym przygotowaniem.

Produkujemy materiały filmowe do emisji we wszystkich stacjach Platformy TVN, POLSAT, TVP oraz Grupy AT Media (Cyfra Plus). Daje nam to niegraniczone możliwości dopasowywania kampanii reklamowych do indywidualnych potrzeb naszych klientów, geotargetowania odbiorców i docierania do konkretnych grup docelowych. Dzięki takiej róznorodności możemy łączyć różne formy promocji tworząc szeroko zakrojone działania promocyjne.

Produkcja filmów do telewizji oparta jest o różne formaty i specyfikacje, zależnie od parametrów danej stacji. Jest ich tak wiele, że nie sposób pisac o nich tutaj szczegółowo. Warto nadmienić tylko, że podstawowy podział zakłada jakość w standardach rozdzielczości podstawowej i wysokiej.

Jakość podstawowa SD (Standard Definition) oparta jest o analogowy system PAL, który zazwyczaj stosowany jest dla obrazów o rozdzielczości 720x576 na klatkę przy częstotliwości odświeżania 50 Hz (przeplot) i 25 klatkach na sekundę. Format ten zakłada stosunek boków ekranu 1.33:1 (4:3). Obraz o proporcjach 1.33:1 (4:3) jest wykorzystywany od początku epoki telewizji i zostaje obecnie zastępowany przez cyfrowy system telewizji wysokiej rozdzielczoiści HDTV w formacie 1.78:1 (16:9).

Jakość w wysokiej rozdzielczości HD (High Definition)
 oparta jest o cyfrowy system HDTV (High Definition Television), który stosowany jest dla obrazów o dwóch podstawowych rozdzielczościch na klatkę:

- HD 720P (rozdzielczość 1280x720) przy 25 klatkach na sekundę, skanowanych progresywnie
- HD 1080P - inaczej FULL HD (rozdzielczość 1920x1080) przy 25 klatkach na sekundę, skanowanych progresywnie

Format obrazu HD zakłada stosunek boków ekranu 1.78:1 (16:9). Jakość formatu HD 720P jest 2 krotnie wyższa od jakości PAL, a jakość formatu FULL HD, aż 5 krotnie. Dzięki temu obraz jest bardzo ostry, ma soczyste barwy i wspaniały kontrast, zbliżając się tym samym do jakości obrazu filmowego. Emisja materiałów filmowych w takiej jakości jest bardzo efektowna i zdecydowanie przykuwa uwagę widzów.

Ostatnie realizacje więcej »

Mariusz Ancuta
kierownik działu filmowego Szczegółowe informacje, wycena produkcji i kampanii - tel. 95 783 57 13, kom. 501 574 530, e-mail: info@filmica.pl